Kiedy jest najlepszy czas, żeby nadrobić zaległości w lekturze i sięgnąć po książki, które od dawna chcieliśmy przeczytać, ale w zabieganiu dnia codziennego brakowało na to czasu? Okres dwóch letnich miesięcy, wyczekane wakacje i czas urlopów to znakomity moment, by przeczytać zaległe lektury, sięgnąć po tytuły łatwe, lekkie i przyjemne, a także po publikacje nieco trudniejsze, wymagające chwili zadumy. Dobra książka nie tylko uprzyjemni chwile błogiego wylegiwania się na plaży, stanie się również naszym sprzymierzeńcem podczas nieco kapryśnej aury. Pakując walizkę nie zapomnijmy więc o lekturze, a jeśli w tym roku część sierpczan pozostanie jednak w domach, spotkanie z książkowymi bohaterami z pewnością uatrakcyjni ten czas i przełoży się na dobre samopoczucie i odpoczynek.
Dla wszystkich mieszkańców Sierpca swoją bogatą ofertę kieruje Miejska Biblioteka Publiczna, gdzie jeszcze w czerwcu poczyniony został duży zakup nowości książkowych - specjalnie z myślą o "wakacyjnych czytelnikach".
Jakie książki najbardziej zainteresują odwiedzających biblioteczną Wypożyczalnię?
Na wielbicieli powieści czeka bogactwo nowości, które w ostatnim czasie wyszły spod pióra polskich i zagranicznych twórców. Na początek Manuela Gretkowska i jej najnowsza powieść "Trans" - odważna, czasem brutalna i bulwersująca a jednocześnie czuła i delikatna. Wielu wielbicieli kryminału w polskim wydaniu zainteresują "Liczby Charona" Marka Krajewskiego z kolejną odsłoną perypetii komisarza Edwarda Popielskiego oraz "Kołysanka dla mordercy" Mariusza Czubaja z Rudolfem Heinzem w roli głównej. Ciekawą propozycją jest najnowsza powieść Ireny Matuszkiewicz "Szepty", w której poznamy ciekawie zarysowane, złożone i burzliwe relacje między dojrzałymi kobietami: matką i córką. Oprócz tego nowe powieści Andrzeja Pilipiuka, Olgi Rudnickiej, Renaty Czarneckiej. Wielu czytelników, a raczej czytelniczek z pewnością znajdzie nowa propozycja od Katarzyny Grocholi i jej córki Doroty Szelągowskiej - "Makatka". Obydwie panie w ciekawym dialogu opowiadają o kobiecych rolach i relacjach.
Interesującą propozycją dla miłośników podróży jest "Gaumardżos" dziennikarskiego małżeństwa Anny Dziewit i Marcina Mellera. Książka to wyraz ich wzajemnej fascynacji smakami, miejscami i mieszkańcami Gruzji. Na koneserów biografii czekają w sierpeckiej Bibliotece wspomnienia Jacka Fedorowicza, niepublikowane dotychczas intymne zapiski, wiersze i listy Marilyn Monroe oraz barwny życiorys Czesława Miłosza (obchodzimy właśnie jego rok). Ciekawie przedstawia się "Spacerownik śladami Marii Skłodowskiej-Curie" będący przewodnikiem historycznym, który przenosi czytelników w czasy, kiedy w Warszawie żyła noblistka. A skoro już mowa o zacnej Polce, warto też przeczytać biografię "Geniusz i obsesja. Wewnętrzny świat Marii Curie".
W sierpeckiej książnicy także szereg nowych tytułów zagranicznych twórców. Kogo wciągnęła świetna saga kryminalna Camilli Läckberg rozgrywająca się w szwedzkiej Fjallbakce, nie może pominąć piątej jej części "Niemiecki bękart". Kto pokochał gęste od niedomówień i pełne niepokoju powieści Henninga Mankella powinien sięgnąć po "Powrót nauczyciela tańca". Sympatyków twórczości Jody Picoult ucieszy powieść "Linia życia", a poza tym najnowsze propozycje od Lee Child, Isabele Allende, Harlana Cobena, Tess Gerritsen i wielu innych.
Warto zajrzeć też do dziecięcego i młodzieżowego oddziału Biblioteki, gdzie również szereg najnowszych propozycji dla młodszego grona miłośników słowa pisanego.
Kto zaś pragnie dowiedzieć się najnowszych doniesień z kraju i ze świata, skorzystać może z oferty czasopism w Czytelni, gdzie codziennie świeża prasa a ponadto magazyny dla kobiet, miesięczniki dla hobbystów oraz oczywiście prasa lokalna.
Szczegółowa oferta książkowa Biblioteki Miejskiej dostępna w elektronicznym katalogu na stronie www.mbp.sierpc.pl.