|
Festiwal Kultury Bez Barier odbył się w sierpeckim Skansenie 7 października 2023 r. |
|
|
Festiwal Kultury Bez Barier odbył się w sierpeckim Skansenie 7 października 2023 r. Tego dnia odwiedzający mogli nie tylko podziwiać muzealne wystawy, czy sprawdzić, jak niegdyś wyglądało życie w chałupach wiejskich. |
|
Festiwal Kultury Bez Barier to jedna z najbardziej otwartych imprez w kraju. W tym roku odbył się on już po raz jedenasty. Hasło tegorocznego Festiwalu Kultury Bez Barier brzmi: MOŻESZ mniej! Całe wydarzenie zainaugurowane zostało podczas Dnia Otwarcia i Targów Dostępności, który odbył się w Mazowieckim Instytucie Kultury. Był to niewątpliwie moment na spotkanie i rozmowy zarówno z twórcami, jak i odbiorcami dostępnej kultury. W tegorocznym Festiwalu Kultury Bez Barier wzięło udział aż 19 miast: Koszęciny, Gdańsk, Kraków, Białystok, Lublin, Rabka-Zdrój, Wrocław, Opole, Piekary Śląskie, Sosnowiec, Katowice, Toruń, Rzeszów, Kluczbork, Bielsko-Biała, Leszno, Poznań, Sierpc, Strzelce Opolskie.
Festiwal Kultury Bez Barier odbył się w sierpeckim Skansenie 7 października 2023 r. Tego dnia odwiedzający mogli nie tylko podziwiać muzealne wystawy, czy sprawdzić, jak niegdyś wyglądało życie w chałupach wiejskich. Był to również doskonały moment na to, aby chwile odpocząć. Na terenie parku dworskiego przygotowano bowiem strefę spokojności, gdzie wśród drzew i krzewów można było poczuć odprężenie. Wielbiciele natury mogli zażyć kąpieli leśnej podczas samodzielnej ścieżki uważnego spaceru muzealnym wąwozem. Dla miłośników hodowli roślin przygotowane zostały warsztaty ogrodoterapii, gdzie odwiedzający poznali m.in. tajniki sadzenia kwiatów i zobaczyć, jak wyglądała jesień w chłopskim ogrodzie. W zagrodach nie zabrakło edukatorów, którzy przybliżyli zwiedzającym legendy i podania ludowe, a w chałupie z Drwał przygotowano warsztaty sensoryczne.
Dzień Festiwalu był niewątpliwe momentem na złapanie oddechu. Udział w Festiwalu Kultury Bez Barier bez dwóch zdań był doskonałą chwilą na to, by przywrócić wewnętrzną harmonię, ale także bliżej poznać zarówno legendy i podania ludowe, jak i dawną mazowiecką wieś.