26 września 2010 r. podczas ostatniej w tym roku imprezy plenerowej z cyklu "Niedziele w skansenie" na terenie skansenu będzie miała miejsce niecodzienna wystawa - zaprezentuje się tu 20 zabytkowych aut, których właściciele są członkami Klubu Antycznych Automobili i Rajdów CAAR.
W 1984 roku członkowie klubu Citroena zorganizowali pierwszy rajd zabytkowych automobili. Impreza cieszyła się tak dużym powodzeniem, że nikogo nie dziwił fakt organizowania kolejnych. Startować w nich mogły już wszystkie samochody, które ukończyły 25 lat. W ten sposób powstał międzynarodowy klub CAAR działający obecnie w 9 krajach. Co interesujące, nazwa klubu skonstruowana została tak, by we wszystkich językach tak, aby skrót zawsze był ten sam. W Polsce jest to: "Club Antycznych Automobili i Rajdów". Klub zrzesza ludzi, którym zależy na poznawaniu świata i dobrej zabawie przy pomocy pojazdów - często starszych od swoich właścicieli. Taki sposób eksponowania zabytkowych pojazdów, nazwany został z czasem "jeźdżącym muzeum", czyli prezentacją aut w trakcie długich rajdów.
Polski oddział Klubu CAAR działa od 1991 roku. Zrzesza właścicieli pojazdów zabytkowych i klasycznych, którzy biorą czynny udział w wielu imprezach propagujących dawną motoryzację. Członkowie Klubu uczestniczą też w licznych zlotach miłośników automobili, wystawach starych aut na terenie całego kraju i poza jego granicami, organizują rajdy, które stanowią najlepszą prezentację ich hobby.
Sierpc znajduje się na trasie Rajdu Jesiennego Klubu CAAR, który w tym roku odbędzie się w dniach 24-26 września w okolicach Pojezierza Brodnickiego. W niedzielę 26 września o godzinie 13.00 rozpocznie się przejazd i prezentacja zabytkowych aut po terenie skansenu. Wśród aut, które przyjadą do Sierpca warto wymienić m. in.: Mercedesa 110 200 E z 1967 roku, jego "rówieśnika" - Austin Healey'a 3000, a także coś dla miłośników samochodów rodzimej produkcji, czyli warszawę. Miłośników zabytkowych pojazdów nie trzeba przekonywać, że stare samochody mają "duszę".
Ponadto tradycyjnie będzie można skorzystać ze stałych atrakcji "Niedzieli w skansenie". Na terenie wsi rzędówki prezentowane będą prace wiejskie, odbędą się warsztaty rzemieślnicze, prezentujące pracę wikliniarza, kowala, hafciarki, bednarza czy tkaczki. Przy jednej z chałup będzie można własnoręcznie ubić w kierzance masło i skosztować tego wyrobu z chlebem wiejskim. "Niedzielę w skansenie" uświetnią występy ludowej kapeli, a w karczmie "Pohulance" można będzie nasycić głód. Do dyspozycji zwiedzających są też przejażdżki konne - w siodle oraz wozem.
Wiekowe samochody, dziś są już zabytkami lub chociaż weteranami szos. Zabytkowe warszawy czy mikrusy często są w rękach kolekcjonerów bądź pasjonatów. To prawdziwe "oldtimery". Nieco starsze osoby z pewnością pamiętają lata świetności i produkcji dzisiejszych zabytków motoryzacji, zatem prezentacja aut pozwoli im odświeżyć pamięć i przywołać wspomnienia. Młodszym pasjonatom przybliży dzieje motoryzacji oraz cechy poszczególnych modeli samochodów rodziców i dziadków. Każdy, kogo interesuje tematyka motoryzacji, historii czy też technika, znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto wykorzystać ostatnie uroki lata i pośród pięknej scenerii parku etnograficznego podziwiać wspaniałe klejnoty światowej motoryzacji.